Цікавинки!

1.     У Тихому океані знаходиться і найбільша кількість морів (25) та островів — близько 10 тисяч. Більшість островів розташовані в центральній частині океану та на його окраїнах на сході й особливо на заході. Ці острови утворюють єдину острівну частину світу — Океанію.
2.     Найглибше місце у світі зафіксовано в Тихому океані — Маріанський жолоб (11 022 м) поблизу острова Гуам. Жолоб був виявлений радянською експедицією на науково­дослідницькому судні «Витязь» ще у 1957 р. У 1960 р. було здійснено занурення в Маріанський жолоб на батискафі «Трієст» (США) на глибину 10 916 м під керівництвом швейцарського вченого професора Ж. Пікара. Як виявилося, тиск води тут досягає 1183 кг/м2, температура –3 °С. 
Якщо на дні цієї западини розташувати гору Джомолунґму (найвищу вершину світу), то над її вершиною був би ще шар води у 2174 метри. Якщо кинути сюди сталеву кулю вагою в один кілограм, то вона сягне дна лише через 64 хвилини. Найглибше місце в Маріанській западині називається Жолобом «Витязя» на честь славетного російського гідрографічного судна.

3.     Друге місце за глибиною займає жолоб Тонґа (10 882 м). Це найбільша глибина Світового океану в південній півкулі. Потім іде Філіппінський (10 625 м), Кермадек (10 047 м) та інші глибоководні жолоби­западини. Усі вони знаходяться в Тихому океані. З тихоокеанськими глибинами не можуть суперничати глибини решти океанів. Так, найбільша глибина Атлантичного океану 8742 м — жолоб Пуерто­Рико (середня глибина 3926 м), Індійського 7729 м — Зондський жолоб (середня глибина 3736 м), а Північного Льодовитого океану — тільки 5527 м у Ґренландському морі (середня глибина 1225 м).

4.     Велика  тихоокеанська  сміттєва пляма” (Great Pacific Garbage Patch), “Тихоокеанський сміттєворот” (Great Pacific Garbage Patch), “Північна тихоокеанська спіраль” (North Pacific Gyre,) “Тихоокеанський сміттєвий острів“, 

як тільки не називають цей гігантський острів зі сміття, який розростається гігантськими темпами. Про сміттєвий острів говорять уже понад півстоліття, але практично ніяких дій не приймається. Тим часом наноситься незворотня шкода навколишньому середовищу, вимирають цілі види тварин. Велика ймовірність того, що настане момент, коли вже нічого не можна буде виправити .

Немає коментарів:

Дописати коментар